Właściwy montaż

Wybór właściwego typu montażu jest tak samo ważny jak wybór samego okna. Decydując się na okna trzyszybowe i wielokomorowe nie można zapominać o tym aby prawidłowo je zamontować.
Montaż okna składa się z wielu etapów zaczynających się już przy budowie ścian. Otwory okienne powinny zostać odpowiednio wcześniej przygotowane jeśli planujemy montaż prawidłowy czyli szczelny. Oprócz zainstalowania okna w otworze okiennym i wypełnienia szczelin dylatacyjnych pianą prawidłowy montaż składa się uszczelnienia szczelin dylatacyjnych taśmami lub membranami paroizolacyjnymi i paroprzepuszczalnymi. Uszczelnienie wykonuje się celem zabezpieczenia piany montażowej która nawet z najwyższej półki jest tylko izolatorem i wypełnieniem. Piany montażowe chłoną wilgoć a w połączeniu wody i promieniowania UV degradują tracąc swoje właściwości. Skutkami wykonania samej instalacji bez szczelnego zabezpieczenia piany może być przewiewanie wiatru pod dolnymi częściami ramy okiennej lub wyczuwalny chłód przy bocznych i górnej krawędzi ramy. 

Nasza firma w celu zachowania najwyższych standardów montażowych przeszła szereg szkoleń producenckich jak i prywatnych.
Montażyści regularnie odnawiają swoje certyfikaty aby nadążając za nowinkami świta okiennego odpowiednio fachowo montować Państwa okna.

Biuro do każdej wyceny dostarczy Państwu szczegółową specyfikację potrzebnych materiałów dopasowanych indywidualnie do każdej budowy. Montaż szczelny nadal jest opcją dodatkową i wyborem po Waszej stronie ale nasza odpowiedź na najczęstsze pytanie “Czy warto?’ jest zawsze taka sama:
WARTO! a montaż szczelny powinien być standardem na każdej nowej budowie.


Pamiętajmy, że okna są integralną częścią budynku a ich wymiana lub poprawa montażu wiąże się z dodatkowymi kosztami.

 

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z naszych montaży wraz z krótkimi opisami.

Przygotowany otwór okienny
Odpowiednio dobrane kołki ramowe i dyble ościeżnicowe do materiału w którym instalowane są okna.
Prawidłowo dobrane "ciepłe" podwaliny pod typ okna tarasowego które montujemy.
"Ciepłe" parapety dobrane do profilu okiennego zapewniające szczelność.
Uszczelnienie zewnetrzne taśmą i EPDM
Zabezpieczenie krawędzi taśmy i dodatkowe ocieplenie nadproża pod roletą.
Odpowiednie narzędzia które pomagają zachować najwyższa jakość.
Certyfikat APS AdamS i Wikęd